Name(s)AwardSchoolDistrict
Rilo Baker
Austin Energy Electrical Engineering Innovation Award
Windermere Elem
Pflugerville ISD
Audrey Wood
Austin Energy Renewable Energy Innovation Award Award
Ford Elem
Georgetown ISD
Connor Tipps
Austin Energy Renewable Energy Innovation Award Honorable Mention
Boone Elem
Austin ISD
Soumik Chemudupati
Austin Energy Renewable Energy Innovation Award Honorable Mention
Clayton Elem
Austin ISD
Pranit Prasanna,Rohan Augustin,
Austin Energy Renewable Energy Innovation Award Honorable Mention
Forest Trail Elem
Eanes ISD
Teyla Woody
Austin Energy Renewable Energy Innovation Award Honorable Mention
Smith Elem
Del Valle ISD
Jack Hebert
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Barton Hills Elem
Austin ISD
Liam Rico
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Pillow Elem
Austin ISD
Noah Whipple
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Barton Creek Elem
Eanes ISD
Bryce McManus
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Boone Elem
Austin ISD
Danica Faith A. Mitchell
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Caldwell Elem (Pflugerville ISD)
Pflugerville ISD
Shannon Veraa
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Great Oaks Elem
Round Rock ISD
Alma Rodriguez
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Pillow Elem
Austin ISD
Eli Yorio
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Casis Elem
Austin ISD
Sophia Clay
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Blackshear Elem
Austin ISD
Ashley Flores,Paola Garcia,Lizette De Jesus
Austin Parks Foundation Young Environmentalists Award
Kocurek Elem
Austin ISD
Audrey Wood
City of Austin Best in Climate Protection
Ford Elem
Georgetown ISD
Olivia Prokop
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Bluebonnet Bastrop Elem
Bastrop ISD
Quinn Twellman
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Westside Elem
Leander ISD
Kinsley Herrera
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Ray Elem
Hutto ISD
Megan Panzer
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Doss Elem
Austin ISD
Ana-Victoria Crocker-Villegas
Dell Healthy Living Health Innovation Award
St. Louis Catholic Elem
Catholic Diocese
Austin Howard
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Crockett Elem (San Marcos ISD)
San Marcos CISD
John Davies
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Highland Park Elem (AISD)
Austin ISD
Ishaan Saini
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Canyon Creek Elem
Round Rock ISD
Mia Wilkinson
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Dessau Elem
Pflugerville ISD
Maya McNiel-Lopez
Dell Healthy Living Health Innovation Award
Maplewood Elem
Austin ISD
Ozair Mohiuddin
Dell Medical School Future Health Leader Award
Sommer Elem
Round Rock ISD
Bela Castano
Dell Medical School Future Health Leader Award
Highland Park Elem (AISD)
Austin ISD
Julian Hernandez
Dell Medical School Future Health Leader Award
Texas Preparatory School San Marcos Elem
Charter
Weeyumi Aguilar
Dell Medical School Future Health Leader Award
Barrington Elem
Austin ISD
Jadyn Holmes,,
Dell Medical School Future Health Leader Award
Emile Elem
Bastrop ISD
Juan Carlos Cupeles
Dell Medical School Future Health Leader Award
Barron Elem
Pflugerville ISD
Vedika Iyer,,
Dell Medical School Future Health Leader Award
England Elem
Round Rock ISD
Vaibhav Venkat
Dell Medical School Future Health Leader Award
Forest Trail Elem
Eanes ISD
Daniel Sawyer
Dell Medical School Future Health Leader Award
Caldwell Heights Elem
Round Rock ISD
Maya Reddy
Dell Medical School Future Health Leader Award
Mopati Homeschool Elem
Home School
sydney johnson
Dell Medical School Future Health Leader Award
Texas Empowerment Academy Elem
Charter
Roma Dorris
Dell Medical School Future Health Leader Award
Clayton Elem
Austin ISD
John Davies
Dell Medical School Future Health Leader Award
Highland Park Elem (AISD)
Austin ISD
Asher David
Earth Day - Positive Futures Award
Canyon Creek Elem
Round Rock ISD
Connor Tipps
Earth Day - Positive Futures Award
Boone Elem
Austin ISD
Zia Shtraikh
Earth Day - Positive Futures Award
Becker Elem
Austin ISD
Carlos Schnurr
Earth Day - Positive Futures Award
Sunset Valley Elem
Austin ISD
Crockett Patton
Earth Day - Positive Futures Award
Chandler Oaks Elem
Round Rock ISD
John Rivas
Earth Day - Positive Futures Award
St. Louis Catholic Elem
Catholic Diocese
Janette Torres
Earth Day - Positive Futures Award
Blazier Elem
Austin ISD
Alice Weber
Earth Day - Positive Futures Award
Boone Elem
Austin ISD
O'Viya Dinesh
Earth Day - Positive Futures Award
Canyon Creek Elem
Round Rock ISD
Tucker Sult
Earth Day - Positive Futures Award
Serene Hills Elem
Lake Travis ISD
Simon Swenson
Earth Day - Positive Futures Award
St. Louis Catholic Elem
Catholic Diocese
Madeleine Cohen
Earth Day - Positive Futures Award
Highland Park Elem (AISD)
Austin ISD
Lanika Zaman
Earth Day - Positive Futures Award
Harmony SA CP Elem
Harmony
Zadie Hodges
Earth Day - Positive Futures Award
Blackshear Elem
Austin ISD
Atharva Anand
Earth Day - Positive Futures Award
Canyon Creek Elem
Round Rock ISD
Sydney Murphy
Earth Day - Positive Futures Award
Baldwin Elem
Austin ISD
Asvini Thivakaran
Earth Day - Positive Futures Award
Campeche Bay Homeschool Elem
Home School
Zoe Merino
Earth Day - Positive Futures Award
Kiker Elem
Austin ISD
Antwon Wellon
Earth Day - Positive Futures Award
Dessau Elem
Pflugerville ISD
Keon O'Neal
Earth Day - Positive Futures Award
River Oaks Elem
Pflugerville ISD
Bethany Friend
Health Through Science Award
Lost Pines Elem
Bastrop ISD
Travis Cykala
Health Through Science Award
Live Oak Elem
Round Rock ISD
Jack Weber
Health Through Science Award
West Cypress Hills Elem
Lake Travis ISD
Morgan Sitra
Health Through Science Award
Lakeway Elem
Lake Travis ISD
Christian Babbit
Health Through Science Award
Forest Creek Elem
Round Rock ISD
Elizabeth Miller
Health Through Science Award
Windermere Elem
Pflugerville ISD
Ishaan Raj
Health Through Science Award
Raj Homeschool Elem
Home School
Ava Jorgensen
Health Through Science Award
Bee Cave Elem
Lake Travis ISD
Oliver Contine
Health Through Science Award 1st
Blackshear Elem
Austin ISD
Ian Ocampo
Health Through Science Award 2nd
Walnut Creek Early College Prep Elem
Austin ISD
Madelyn Moreno
Health Through Science Award Honorable Mention
Hopewell MS Elem
Round Rock ISD
dianah Cairo
Health Through Science Award Honorable Mention
Texas Empowerment Academy Elem
Charter
Zoe Staples
Health Through Science Award Honorable Mention
Davis Elem
Austin ISD
Asher Sutherlun
Health Through Science Award Honorable Mention
Crockett Elem (San Marcos ISD)
San Marcos CISD
Surya Arunkumar
Health Through Science Award Honorable Mention
Sommer Elem
Round Rock ISD
Kendall Brodie
Health Through Science Award Honorable Mention
Serene Hills Elem
Lake Travis ISD
Stella Schibi
Health Through Science Award Honorable Mention
Sunset Valley Elem
Austin ISD
Danika Murrell,Scout Robinson,
Health Through Science Award Honorable Mention
Frost Elem
Georgetown ISD
Paula Zapata
Health Through Science Award Honorable Mention
Green Elem
Hays CISD
Ahtziri Cubas
Health Through Science Award Honorable Mention
Perez Elem
Austin ISD
Max Davila
Health Through Science Award Honorable Mention
Bee Cave Elem
Lake Travis ISD
Lucas Gonzales
Health Through Science Award Honorable Mention
Blackshear Elem
Austin ISD
William Castellow,Anthony Gaytan,
Health Through Science Award Honorable Mention
Blanton Elem
Austin ISD
Ashton Philip
Health Through Science Award Honorable Mention
Harmony SA CP Elem
Harmony
Theo Parker
Health Through Science Award Honorable Mention
Maplewood Elem
Austin ISD